Výrobky z vlny a kožešin

Vložky do bot z ovčí vlny

 
S nastupující zimou se balíme do teplých svetrů, bund, čepic a šál. Co je však nejdůležitější? Mít nohy v teple!!!
Odizolujte se od chladné země a pořiďte si vlněné vložky do bot vyráběné v Údolíčku z vlny našich oveček. Ovčí vlna má úžasné vlastnosti a schopnosti. Hřeje, absorbuje vlhkost, s vlhkostí odvádí i pach. Proto doporučujeme vložky po celodenním nošení vyndat z obuvi, aby vyschly.Výsledkem používání našich vložek je příjemný pocit tepla a sucha.  
Kdo má problémy s nepříjemným zápachem potících se nohou, ten se již po vyzutí obávat zápachu nemusí, právě díky našim vlněným vložkám. Z tohoto důvodu někteří naši zákazníci používají vložky celoročně!!!
Výroba vložek je velice náročná.        
Ostříhané ovčí rouno se nejprve vytřídí a vybere se nejkvalitnější část ze zad. Po odstranění hrubých nečistot se vlna ručně vypere, usuší a opět se odstraňují menší nečistoty. Následně se vlny nacupuje.Poslední fází před samotným plstěním je načesání vlny, čímž se zbavíme těch nejjemnějších zbytků sena, slámy a prachu. Samotné plstění se provádí tzv. “mokrou cestou“, kdy se z několika vrstev načesaného rouna uplstí kus látky, který se pro zvýšení odolnosti dotvoří ještě v pračce. Vložky mají životnost i několik let, v závislosti na intenzitě nošení.
My používáme vložky ve všech botách a v zimě, resp. od října do dubna, bez nich nikam nevyrazíme!!!