O nás

 Kdo jsme a něco z historie naší farmy  

…tak to jsme my – Jonáš, Johanka, Jakub, sýrařka Iveta a hospodář Jan

   S budováním naší malé rodinné ekologické farmy jsme začali v roce 2003, kdy se podařilo získat první pozemky z náhradních restitucí a kdy jsme pořídili první stádo (5 ks) oveček. Začali jsme doslova „na zelené louce“, tedy spíše na močálu, kde se „utopila“ nejedna Tatra přivážející hlínu pod novou salaš! Další rok jsme koupili dalších 7 ks oveček a měli jsme tak základní stádo. Nákupem plemenného berana Clun Forest jsme v roce 2006 zahájili převodné křížení a téměř po deseti letech jsme se dočkali čistokrevných „foresťaček“. Nyní chováme cca 25 ks bahnic.

První koza se na naší farmě objevila již v roce 2006, ale s opravdovým chovem koz a výrobou sýrů s tím spojenu jsme začali až v roce 2013, kdy rok poté jsme získali ocenění Regionální potravina Plzeňského kraje 2014 za kozí sýr Bundáš ořechový!! V současné době chováme celkem cca 50 koz, z toho dojných koz je cca 30 ks, jde převážně o kříženky kozy anglonubijské. Hlavním zaměřením naší farmy je výroba a prodej výrobků z kozího mléka, kdy si můžete vybrat ze široké nabídky produktů od čerstvých sýrů přes uzené, na grilování, až k lahodnému Pomazánku, tvarohu či kefíru. (více v sekci Mléčná produkce)
Hospodaříme na cca 25 ha luk a pastvin, spadajících převážně do CHKO Český les a naše filozofie je hospodařit co možná nejšetrněji k naší krásné přírodě. Na naší farmě Vás kromě nás, oveček a koz také láskyplně a srdečně přivítají naši dva neúnavní pracanti Fík Bundáš a Aura Bundášová (pastevecké Border colie) a naše kočka Macinka Máčková.
 
O nás více: 
pusťte si píseň, kterou o nás složil náš kmotříček Robin, myslím, že se mu povedla (koneckonců posuďte sami, budeme rádi za zpětnou vazbu!)