O nás

Jsme rodinná ekologická farma zaměřená na chov ovcí, koz a zpracování kozího mléka. Nacházíme se nedaleko obce Přimda a naším hlavním zaměřením je výroba BIO mléčných produktů z kozího mléka.

Hospodaříme na 24 hektarech pozemků, z nichž převážnou část tvoří pastviny. Momentálně chováme kolem 20 ovcí a 30 koz. Naší filozofií je hospodařit v souladu s přírodou. Zvířata ničím nedokrmujeme a dbáme na to, aby měli dostatek přirozené potravy a pohybu.

K Farmě Údolíčko Vás zavede prašná cesta mezi ohradami, na které Vás přivítají naše tři pracovité Border colie, Fík, Aura a Fanny. Po příjezdu na dvůr uvidíte velkou stodolu napojenou na sýrárnu a obchod, kde budete mít možnost si zakoupit naše produkty.

V létě Vám návštěvu zpříjemníme koncertem, který příležitostně na farmě pořádáme. Ostatně otevření naší farmy veřejnosti prostřednictvím kulturních akcí či programů pro školy, bychom se rádi věnovali  v budoucnu.

Farma ťdol°üko 2020 138-01

Příběh naší Farmy Údolíčko začíná v roce 2003. Tehdy se nám podařilo získat pozemky, na kterých se dnes farma nachází. Tenkrát to byl vrbami zarostlý močál a nás čekala spousta práce. Postupně jsme krok po kroku začali kultivovat krajinu, postavili jsme dřevěnou stodolu a přivedli první, tehdy desetičlenné, stádo ovcí. Později se k nám připojila koza Růža a za nedlouho byl náš první kozí sýr na světě.

V roce 2010 jsme se rozhodli naše mléčné produkty nabídnout veřejnosti, tedy Vám. Kozy jsme dojili dvakrát denně od dubna do listopadu. Každý den jsme vyráběli sýry v improvizované sýrárně,

kterou jsme zbudovali v obytném přívěsu. Nejprve jsme začali s kozími sýry a postupem času jsme rozšiřovali nabídku o další produkty. Rok od roku jsme navyšovali počet koz až na konečných 32 dojnic, díky nimž jsme mohli zpracovávat přibližně až 60 litrů mléka denně. Každý víkend jsme objížděli farmářské trhy a kulturní akce všeho druhu. Naše výrobky jsme zaváželi i do farmářských obchodů v regionu.

V současné chvíli dojíme kozy jednou denně a mléčné produkty vyrábíme v nově vybudované sýrárně. Budeme moc rádi za Vaši návštěvu v obchodě přímo na farmě, kde své produkty prodáváme.

Těšíme se na Vaši návštěvu!